Tajemnica przedsiębiorstwa

Udostępnij:

Stabilność przedsiębiorstwa zależy od skutecznej ochrony poufnych informacji. Tajemnica przedsiębiorstwa, obejmująca kluczowe dla działalności firmy dane o charakterze technicznym dotyczące organizacji przedsiębiorstwa, jego klientów i partnerów, w wielu przypadkach decyduje o utrzymaniu przewagi konkurencyjnej na rynku.

Jednak możliwości ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa zależą od tego, czy firma podejmuje odpowiednie działania zamierzające do zachowania poufności objętych nią informacji.

Wiemy, w jaki sposób chronić to, co dla firm jest najważniejsze. Nasi specjaliści doradzają we wdrażaniu procedur koniecznych do ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa. Pomagamy konstruować odpowiednie regulaminy i umowy z pracownikami oraz partnerami, skutecznie zapobiegając ujawnieniu poufnych elementów działalności firmy.

Usługi:

  • opiniowanie projektów biznesowych, kampanii reklamowych, akcji promocyjnych, konkursów w zakresie ich zgodności z przepisami prawa i dobrymi obyczajami
  • przygotowanie projektów regulaminów, zgód, zezwoleń i oświadczeń związanych z ochroną poufności, know-how oraz tajemnicy przedsiębiorstwa
  • prowadzenie cywilnych postępowań sądowych dotyczących ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa
  • sporządzanie i negocjowanie umów licencyjnych
  • prowadzenie szkoleń i warsztatów dotyczących prawa autorskiego i tajemnicy przedsiębiorstwa

Usługi pokrewne

Ochrona praw autorskich

Prawo autorskie w Internecie

Ochrona baz danych

Przeczytaj najnowsze artykuły na blogu

Rekomendacje

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zespół naszych doradców udzieli kompleksowej pomocy. Będziesz mógł polegać na naszej wiedzy i doświadczeniu.
Sukces naszej współpracy wymaga sprawnej komunikacji i dialogu. Napisz, jak możemy Ci pomóc?