Video Gaming

Udostępnij:

W ostatnich latach branża gier video przeżywa gwałtowny rozwój, prześcigając pod względem dochodów przemysł filmowy z Hollywood. Przejście od niszowej rozrywki do bardzo lukratywnego biznesu postawiło przed sektorem gamingowym nowe wyzwania w zakresie własności intelektualnej.

Współczesne gry video to złożone dzieła zawierające w sobie liczne utwory chronione prawami autorskimi. Dodatkowo promocja, nierzadko obejmująca działania na całym świecie, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia wzorów przemysłowych i znaków towarowych w różnych wariantach i postaciach. W końcu gry video są też programami komputerowymi posiadającymi wielu twórców, których prawa i zobowiązania muszą być starannie uregulowane.

Objęcie ochroną tak skomplikowanego dzieła, jakim jest współczesna gra komputerowa, wymaga odpowiedniego podejścia. Trzeba odpowiedzieć wspólnie z klientem na szereg pytań obejmujących nie tylko aspekty własności intelektualnej, ale też kwestie planów biznesowych i marketingowych dotyczących produktu. Dlatego nad strategią ochrony prawnej gry komputerowej w JWP pracuje interdyscyplinarny zespół prawników i rzeczników patentowych, którzy zdobyli bogate doświadczenie w tej dziedzinie za sprawą współpracy z developerami gier o światowej renomie.

Wspieramy naszych klientów w zakresie:

  • budowania zindywidualizowanej strategii efektywnej ochrony znaków towarowych i wzorów przemysłowych w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie
  • badań, rejestrowania i monitorowania znaków towarowych i wzorów przemysłowych
  • zarządzania portfolio znaków towarowych i wzorów przemysłowych
  • licencjonowania i przenoszenia praw wyłącznych
  • sporów związanych z naruszeniami wzorów przemysłowych, znaków towarowych oraz praw autorskich
  • spraw celnych dotyczących ochrony praw własności intelektualnej na granicy i zwalczania podróbek
  • działań mających na celu zwalczanie czynów nieuczciwej konkurencji
  • doradztwa i pomocy w uzyskaniu WIPO Proof

Doświadczenie

Od wielu lat doradzamy strategicznie krajowym producentom gier komputerowych w zakresie ochrony praw własności intelektualnej na całym świecie. Dzięki wymagającej i intensywnej współpracy z naszymi klientami zyskaliśmy unikalne doświadczenia w zakresie doradztwa podmiotom z tej branży. Dbamy o interesy naszych klientów gamingowych i towarzyszymy im, służąc profesjonalnym wsparciem na wszystkich etapach ubiegania się o wyłączną ochronę – od oceny oznaczeń pod kątem zdolności rejestracyjnej, gdy na pierwszy plan wysuwa się poufność projektów, poprzez realizację i wprowadzenie produktu na rynek, aż po utrzymywanie ochrony. Sprawdzona sieć zagranicznych pełnomocników, z którymi współpracujemy od lat na całym świecie, pozwala nam globalnie wspierać naszych klientów nawet w najbardziej odległych jurysdykcjach. Doradzamy w zakresie spraw spornych i sądowych, między innymi w przypadkach naruszania praw, które łączą zarówno aspekty prawne, jak i biznesowe.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zespół naszych doradców udzieli kompleksowej pomocy. Będziesz mógł polegać na naszej wiedzy i doświadczeniu.
Sukces naszej współpracy wymaga sprawnej komunikacji i dialogu. Napisz, jak możemy Ci pomóc?

Rekomendacje

Warszawa

JWP Rzecznicy Patentowi
ul. Mińska 75
03-828 Warszawa
Polska
T: 22 436 05 07
E: info@jwp.pl

NIP: 526 011 18 68
REGON: 010532597
KRS: 0000717985

Gdańsk

JWP Rzecznicy Patentowi
Budynek HAXO
ul. Strzelecka 7B
80-803 Gdańsk
Polska
T: 58 511 05 00
E: gdansk@jwp.pl

Kraków

JWP Rzecznicy Patentowi
ul. Kamieńskiego 47
30-644 Kraków
Polska
T: 12 655 55 59
E: krakow@jwp.pl

Wrocław

JWP Rzecznicy Patentowi
WPT Budynek Alfa
ul. Klecińska 123
54-413 Wrocław
Polska
T: 71 342 50 53
E: wroclaw@jwp.pl