Logo JWP Rzecznicy Patentowi
Aktualności
Adam Trawczyński wziął udział w VII Konferencji Chemii Budowlanej, która odbyła się 3 grudnia 2019 r. w Warszawie. Poprowadził podczas wydarzenia panel zatytułowany "Patent na mur beton. Jak skutecznie ubiegać się o prawo wyłączne na wynalazek".
03 Gru 2019
Aktualności
Czy wirtualna rzeczywistość to tylko gry komputerowe? Niekoniecznie. Technologia rozwija się bardzo intensywnie. Firmy, które patentują rozwiązania oparte na VR, zyskują potężny atut w walce z konkurencją. O VR i AR na naszym blogu pisze Oliwia Czarn
03 Gru 2019
Aktualności
Nowy post na #BloguJWP: Oliwia Czarnocka wyjaśnia jakie instrumenty można wykorzystać, by skutecznie ochronić rozwiązania Fin-Tech. Fin-Tech przynosi wiele zmian dzięki nowym usługom, modelom biznesowym i dostawcom, tworząc zupełnie nowe możliwości.
26 Lis 2019
AktualnościBlog
Z powodu coraz większych kosztów związanych z działalnością badawczo-rozwojową, przemysł farmaceutyczny stoi w obliczu wyzwań związanych z utrzymaniem programu rozwoju leków, który wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi.
20 Lis 2019
Aktualności
Słomka z plastiku stała się symbolem szkodliwych dla środowiska jednorazowych śmieci. Dlatego wynalazcy szukają możliwości zastąpienia sztucznych tworzyw biodegradowalnymi materiałami. NCBiR szuka takich projektów, oferując finansowanie.
07 Lis 2019
Aktualności
Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi będzie zamknięta.
06 Lis 2019
Aktualności
O tym jak oceniać poziom wynalazczy, co biorą pod uwagę eksperci i kim jest "znawca techniki" pisze Marcin But, specjalista ds. własności przemysłowej.
06 Lis 2019
Aktualności
Grzegorz Wesela Bauman na naszym blogu wyjaśnia na czym polegają nowe wytyczne Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO) , które weszły w życie 1 listopada 2019 r. Dla zgłaszających przewidziano wiele ułatwień.
04 Lis 2019
Aktualności
Patenty udzielane są na wynalazki, które, oprócz nowości i poziomu wynalazczego, posiadają zdolność patentową. Co to oznacza w praktyce? Na naszym blogu wyjaśnia to Łukasz Zagórski.
30 Paź 2019