We wtorek 26.04.22 eksperci JWP będą pełnić dyżur w godzinach 9:00-15:00.
Odpowiedzą oni na podstawowe pytania i wskażą w jakim kierunku działać, by skutecznie chronić prawa własności intelektualnej i nimi zarządzać. Przewidywany czas rozmowy to max. 30 min
Konsultacje stacjonarne adres: JWP Rzecznicy Patentowi, Sienna Center, ul. Żelazna 28/30, Warszawa
*Nie możesz porozmawiać z ekspertem w dniu własności intelektualnej, umów się na inny termin, zapisz się na bezpłatne konsultacje – Konsultacje On-line.
Zapraszamy!
KONFERENCJA „GRASZ W OCHRONĘ? WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA W ŚWIECIE GIER”
Konferencja rozpoczyna się o godz. 9.00. i transmitowana będzie online na stronie i w mediach społecznościowych UPRP w języku: polskim, angielskim, ukraińskim.
Podczas konferencji, eksperci postarają się odpowiedzieć na pytania:
Jak wspierać i chronić innowacje i kreatywność młodzieży?
Jak skutecznie chronić własność intelektualną w branży gier?
Na jakie wsparcie może liczyć branża tworzenia gier video?
Wspólnie z organizatorami zapraszamy studentów, naukowców, doktorantów, ale również wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony patentowej wynalazków na webinarium „Dylematy procesu patentowania”, które rozpocznie się o godz. 11.00.
Podczas spotkania eksperci, w gronie Iwona Płodzich- Hennig, rzecznik patentowy w JWP Rzecznicy Patentowi Gdańsk przybliżą kwestie dotyczące granic między inspiracją a plagiatem, a także dadzą wskazówki, w jaki sposób należy rozmawiać z rzecznikiem patentowym oraz przygotować dokumentację, aby wynalazek miał szansę na ochronę patentową.
W związku z przerwą świąteczną w dniach 21.04.2025 oraz 1-2.05.2025 nasza kancelaria będzie nieczynna. Życzymy wszystkim spokojnych świąt i słonecznej majówki.
1 maja 2025 roku wchodzą w życie ciekawe zmiany w przepisach dotyczących ochrony wzorów przemysłowych w Unii Europejskiej, mające na celu dostosowanie regulacji do postępu i uproszczenie procedur rejestracyjnych. Najważniejsze…
11 lutego 2025 r. Komisja Europejska zaskoczyła uczestników rynku komunikatem dotyczącym programu prac Komisji na 2025 r. [link] Ujawniono w nim, że w odniesieniu do projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i…
Ochrona prawna dzieł stworzonych przez sztuczną inteligencję (AI) staje się coraz bardziej kontrowersyjna i złożona. W miarę jak technologia AI rozwija się i znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach, pojawiają się…