Od ponad roku obowiązują zmienione przepisy o ochronie znaków towarowych. Rewolucja w systemie ochrony, która weszła w życie 15 kwietnia 2016 r., postawiła obecnych i przyszłych właścicieli znaków w obliczu dużego wyzwania, składając na ich barki odpowiedzialność za ochronę oznaczeń w znacznie większym stopniu niż poprzednio. Zmiany miały też w założeniu znacznie skrócić procedurę rejestracji znaków towarowych. Po roku obowiązywania znowelizowanych przepisów możemy spróbować ocenić jak wygląda dziś sytuacja podmiotów rejestrujących znaki. Co na ten temat pisze Magdalena Maksimowska dowiecie się na portalu Gazeta Prawna http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1038836,prawo-wlasnosci-przemyslowej-czy-zmiany-byly-strzalem-w-dziesiatke.html
Przeczytaj także
Prawo własność intelektualnej chroni przedsiębiorców, twórców i innowatorów. Dzięki wyłączności, którą dają różne narzędzie prawne, autorzy opracowywanych i tworzonych rozwiązań mogą w bezpieczny sposób dzielić się swoimi pomysłami i czerpać…
Rozmowa z architektem Wojciechem Godzińskim z pracowni Studiostudio Rewitalizacja budynku przy ulicy Mińskiej 75, to była ogromna inwestycja. Jakie napotkali Państwo po drodze przeszkody? Projekt był bardzo niepewny jeśli chodzi…
Zużyte tworzywa sztuczne można obecnie odzyskiwać w procesach recyklingu i odzysku energetycznego. Technologia recyklingu odpadowych tworzyw sztucznych (OTS) obejmuje procesy takie jak recykling mechaniczny, procesy rozpuszczalnikowe i recykling chemiczny. Interesującym…
Prawa strona Wisły ma bardzo duży potencjał. To kierunek w którym Warszawa będzie się rozwijać, zarówno w kulturze, nauce, jak i w biznesie. Posiadanie tu biura, w sąsiedztwie Uniwersytetu SWPS,…