Od ponad roku obowiązują zmienione przepisy o ochronie znaków towarowych. Rewolucja w systemie ochrony, która weszła w życie 15 kwietnia 2016 r., postawiła obecnych i przyszłych właścicieli znaków w obliczu dużego wyzwania, składając na ich barki odpowiedzialność za ochronę oznaczeń w znacznie większym stopniu niż poprzednio. Zmiany miały też w założeniu znacznie skrócić procedurę rejestracji znaków towarowych. Po roku obowiązywania znowelizowanych przepisów możemy spróbować ocenić jak wygląda dziś sytuacja podmiotów rejestrujących znaki. Co na ten temat pisze Magdalena Maksimowska dowiecie się na portalu Gazeta Prawna http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1038836,prawo-wlasnosci-przemyslowej-czy-zmiany-byly-strzalem-w-dziesiatke.html
Przeczytaj także
Prawa do wzorów przemysłowych są co raz częściej wykorzystywane i doceniane, nie tylko przez duże firmy, ale także te z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Przy rejestracji trwającej kilka dni…
Znak towarowy, potocznie najczęściej rozumiany, jako logotyp firmy lub produktu, jest zgodnie z literą prawa dobrem niematerialnym, które poprzez wytworzenie związku z towarem, ma zapadać w pamięci konsumenta, dzięki czemu…
Zapraszamy wszystkich polskich użytkowników europejskiego systemu patentowego oraz eksporterów innowacyjnych produktów i technologii na rynki europejskie, na praktyczne i pełne wiedzy szkolenie poświęcone patentowi jednolitemu i Jednolitemu Sądowi Patentowemu. II…
Do wyzwań ludzkości mających na celu powstrzymywanie skutków globalnego ocieplenia nieoczekiwanie doszedł nowy element. Wydarzenia ostatniego roku pokazały, że relacje polityczno-biznesowe to bardzo wrażliwy i kruchy fundament budowania bezpieczeństwa energetycznego….