Zielona transformacja i raportowanie niefinansowe ESG to wyzwania, które nie ominą żadnego biznesu. Dla wielu firm mogą stać się katalizatorem rozwoju innowacji. Skąd wziąć pieniądze na innowacyjne projekty i jak zadbać o ochronę know-how?

 

Przyjdź na śniadanie biznesowe „Ku zielonej transformacji – mapa finansowania i ochrony innowacji w Twojej firmie.  Poznaj dostępne instrumenty finansowania innowacji oraz ochrony know-how i praw własności intelektualnej. Dowiedz się, jak wygląda ich zastosowanie w praktyce, na jakich etapach projektu rozwoju innowacji po nie sięgać, jak je ze sobą łączyć i na co zwrócić szczególną uwagę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Wymień się doświadczeniami i zainspiruj w gronie przedstawicieli top managementu innych przedsiębiorstw.

 

Data i miejsce:

  • 20.09.2023, godz. 10:00-12:00, kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi, ul. Żelazna 28/30, V piętro, Warszawa;

 

Dla kogo:

  • kadra zarządzająca wyższego szczebla: Prezesi, Członkowie Zarządu, Dyrektorzy Finansowi, Dyrektorzy B+R;

 

Co zyskasz dzięki udziałowi w spotkaniu:

  • Poznasz holistyczną strukturę procesu tworzenia zielonych innowacji, uwzględniającą: proces biznesowy, narzędzia finansowania innowacji i schemat wdrożenia produktu zgodnie z najlepszą praktyką ochrony praw własności przemysłowej;
  • Otrzymasz praktyczne informacje na temat możliwości skorzystania z aktualnych i planowanych dotacji oraz ulg podatkowych;
  • Dowiesz się, jak z nich korzystać, aby uzyskać maksymalne wsparcie finansowe;
  • Poznasz narzędzia do badania rynku innowacji i harmonogram działań w tym zakresie;
  • Dowiesz się jak narzędzia prawa ochrony własności przemysłowej pomogą Ci w budowaniu przewagi rynkowej;
  • Otrzymasz schemat i harmonogram realizacji projektu innowacyjnego z perspektywy działań prawnych i patentowych oraz finansowania innowacji;
  • Poznasz opinie i doświadczenia innych przedstawicieli firm;
  • Dla każdego uczestnika w prezencie 2 godziny darmowych konsultacji na temat finansowania i prawnej ochrony innowacji z ekspertami Ayming i JWP, do wykorzystania do 20 października;

Program

 

10.00-10.30  – networking przy kawie

 

10.30-11.30

  • Mapa finansowania innowacji – ulgi podatkowe na innowacje i dotacje
  • Prawa własności intelektualnej w kontekście zielonych innowacji
  • Korzyści finansowe dzięki narzędziom własności intelektualnej
  • Case study – narzędzia finansowania i ochrony innowacji w praktyce – od koncepcji innowacji po wdrożenie

 

11.30-12.00 – sesja Q&A

 

Dołącz do nas i odkryj swoją zieloną ścieżkę do sukcesu!

 

Zarejestruj się przez formularz na dole strony.

Prelegenci

Dorota Rzążewska, Krajowy i Europejski Rzecznik Patentowy, Radca Prawny, Wspólnik JWP Rzecznicy Patentowi

Od niemal trzech dekad doradza przedsiębiorcom skutecznie chronić prawa własności intelektualnej i optymalizować rozwój biznesu świadcząc pomoc z obszaru prawa korporacyjnego i obsługi transakcji handlowych. Rozległą wiedzę i bogate doświadczenie radcy prawnego łączy z kompetencjami krajowego i europejskiego rzecznika patentowego.
Z najwyższą skutecznością prowadzi postępowania sporne i sądowe z zakresu naruszeń praw wyłącznych, w tym skomplikowane spory patentowe. Od początku swojej kariery prowadziła własną praktykę zawodową, a od ponad 17 lat jest wspólniczką zarządzającą jednej z największych polskich kancelarii patentowych – JWP Rzecznicy Patentowi. Stoi na czele 120 osobowego zespołu. Jest fundatorką Fundacji JWP Pomysł|Patent|Zysk prowadzącą działalność szkoleniową z zakresu prawa własności intelektualnej. Od 2017 roku pełni funkcję Prezesa Polskiej Izby Rzeczników Patentowych. Działa aktywnie w międzynarodowych organizacjach skupiających pełnomocników w sprawach własności intelektualnej takich jak INTA czy AIPPI. Jest autorką wielu publikacji i opracowań z zakresu prawa własności intelektualnej. Swoją wiedzą i doświadczeniem z entuzjazmem dzieli się z przedsiębiorcami, naukowcami oraz aplikantami podczas licznych szkoleń, kursów i wykładów. Jako patronka i mentorka wspiera aplikantów i młodych prawników w rozwoju ich kariery.

Dr Maciej Stodulski, Aplikant Rzecznikowski, JWP Rzecznicy Patentowi

Specjalizuje się w ochronie wynalazków z obszaru life-science m.in. chemii, biotechnologii, farmacji, medycyny i pokrewnych. W codziennej pracy przygotowuje krajowe, europejskie i międzynarodowe zgłoszenia patentowe, przeprowadza badania patentowe, jak również bierze udział w postępowaniach dotyczących udzielenia dodatkowego prawa ochronnego (DPO/SPC)..
Ponadto, bierze udział w postępowaniach spornych przygotowując m.in. wnioski o unieważnienie patentów. Zajmuje się weryfikacją tłumaczeń opisów patentowych z j. angielskiego i niemieckiego w celu walidacji patentów europejskich w UP RP. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy naukowej, pozyskiwania funduszy i zarządzania projektami naukowo-badawczymi. Swoje doświadczenia zdobywał w takich instytucjach jak: IChO PAN, Politechnika RWTH Aachen (Niemcy), Uniwersytet w Hanowerze (Niemcy) oraz współpracując z firmami farmaceutycznymi. Bogate doświadczenie zawodowe są szczególnie cenne przy doradztwie w kwestiach strategii ochrony oraz sporządzania opinii w obszarze wspomnianych specjalizacji.

Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik, Dyrektor Obszaru Podatków i Finansowania Innowacji, Ayming

Zarządza Obszarem Podatków i Finansowania Innowacji w Ayming Polska, wspierając przedsiębiorstwa we wdrażaniu rozwiązań umożliwiających budowanie przewagi konkurencyjnej. Przewodniczy zespołowi ds. ulg innowacyjnych w Radzie Podatkowej Konfederacji Lewiatan.
Od lat wspomaga przedsiębiorców w efektywnym wykorzystaniu dostępnych narzędzi finansowania innowacji, w tym z ulgi B+R, ulg proinnowacyjnych i dotacji. Współpracuje z innowacyjnymi międzynarodowymi organizacjami i polskimi przedsiębiorstwami, które tworzą i wdrażają zaawansowane rozwiązania technologiczne. Mawia, że innowacja nie ma PKD, a działania B+R są nieodzownym elementem funkcjonowania firm w XXI wieku.

Wojciech Popardowski, Kierownik Projektów w Dziale Innowacji, Ulg i Dotacji, Ayming

Od 2016 zaangażowany w rozliczanie ulgi badawczo -rozwojowej. Pracował nad projektami związanymi z kompleksowym rozliczeniem ulgi badawczo-rozwojowej zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw jak również dla dużych korporacji krajowych i międzynarodowych. Współpracował z jednymi z największych firm w Polsce z branży samochodowej, chemicznej i farmaceutycznej.
Od 2019 specjalizuje się również w rozliczaniu ulgi IP Box. Współautor licznych publikacji prasowych w tematyce ulg na działalność innowacyjną. Od 2004 roku zajmował się pozyskiwaniem dotacji na projekty inwestycyjne i szkoleniowe – w tym przede wszystkim dla przedsiębiorstw produkcyjnych (branża, farmaceutyczna, kolejowa, kosmetyczna, chemiczna, spożywcza) oraz dla samorządów gminnych. Łącznie pozyskał ponad 300 mln zł dofinasowań dla swoich klientów. Swoje doświadczenie zawodowe budował również w pracy w administracji publicznej i pracy w organizacjach pożytku publicznego.

Maria Leszczyńska, Manager ds. Dotacji i Stref Inwestycyjnych, Ayming

W Ayming odpowiada za doradztwo i dobór źródeł finansowania zewnętrznego w postaci dotacji oraz wsparcia w uzyskiwaniu decyzji w ramach PSI (Polskiej Strefy Inwestycji). Od 2006 roku związana była z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, jako ekspert oraz kierownik Wydziału Pomocy Publicznej w Departamencie Inwestycji Zagranicznych.
Odpowiadała m.in. za analizę i prezentację dostępnych w Polsce zachęt inwestycyjnych dla przedsiębiorców (specjalne strefy ekonomiczne, granty rządowe, zwolnienia z podatku od nieruchomości, fundusze UE). Ponadto brała aktywny udział w opracowywaniu systemu zachęt pomocy publicznej w Polsce. Była także odpowiedzialna za monitorowanie sytuacji prawnej pod kątem inwestycji zagranicznych, tworzenie listy barier inwestycyjnych, proponowanie zmian legislacyjnych a także opracowywanie informacji na temat warunków prawnych inwestowania oraz systemów zachęt inwestycyjnych w krajach UE i krajach regionu EŚW. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Formularz rejestracyjny


    Imię *


    Nazwisko *


    E-mail *


    Telefon


    Firma




     

    Polityka prywatności

    Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

    Warszawa

    JWP Rzecznicy Patentowi
    ul. Mińska 75
    03-828 Warszawa
    Polska
    T: 22 436 05 07
    E: info@jwp.pl

    NIP: 526 011 18 68
    REGON: 010532597
    KRS: 0000717985

    Gdańsk

    JWP Rzecznicy Patentowi
    Budynek HAXO
    ul. Strzelecka 7B
    80-803 Gdańsk
    Polska
    T: 58 511 05 00
    E: gdansk@jwp.pl

    Kraków

    JWP Rzecznicy Patentowi
    ul. Kamieńskiego 47
    30-644 Kraków
    Polska
    T: 12 655 55 59
    E: krakow@jwp.pl

    Wrocław

    JWP Rzecznicy Patentowi
    WPT Budynek Alfa
    ul. Klecińska 123
    54-413 Wrocław
    Polska
    T: 71 342 50 53
    E: wroclaw@jwp.pl