Wykorzystać każdą okazję, aby pomagać!

27 grudnia 2022
Udostępnij:

W roku jubileuszowym kancelarii i fundacji JWP w jeszcze większym wymiarze włączyliśmy się w działania na rzecz potrzebujących. Udało nam się zrealizować wiele ciekawych projektów. Na początku 2022 roku planowaliśmy działać przede wszystkim na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Wybuch wojny w Ukrainie zmienił kierunek naszych działań na rzecz wsparcia pomocy humanitarnej. Udało nam się wesprzeć wiele różnych inicjatyw, ale także zorganizować pomoc dla zwierzaków!

Szlachetna Paczka

W ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka” bierzemy udział od wielu lat.

W tym roku pomogliśmy Pani Kindze samotnie wychowującej dwuletniego Igorka. To wspaniała bardzo kochająca się rodzina z Wyszkowa, którą dotknął kryzys materialny.

Udało nam się zebrać kwotę: 4 680 zł + pomoc rzeczową. Rodzina dostała mnóstwo paczek z żywnością, chemią i kosmetykami, małym AGD, pościelą, ubraniami i zabawkami oraz małym upominkiem (biżuterią) dla Pani Kingi. Pani Kinga otrzymała też wymarzony rower z fotelikiem dla Igorka, dzięki czemu będzie mogła sprawniej poruszać się po mieście razem z synkiem.

10 grudnia nasze wysłanniczki Aneta Kaczyńska i Małgosia Wrzesińska zawiozły paczki do Wyszkowa, aby z wielką przyjemnością osobiście wręczyć prezenty Pani Kindze i Igorkowi.

Wdzięczność obdarowanych była ogromna. Igor z radością bawił się nowymi zabawkami. 🙂
Otrzymaliśmy także piękną kartę z podziękowaniami:

„Serdecznie dziękujemy za okazanie tak dobrego, ciepłego serca w zrealizowaniu dla nas szlachetnej paczki. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni! Naszego wzruszenia i radości trudno jest wyrazić słowami.

To cudowne, że są jeszcze ludzie o tak wspaniałym i wielkim sercu!

Dziękujemy. Kinga z synem Igorkiem.

P.S. Życzymy zdrowych, radosnych i magicznych Świąt”

Mamy nadzieję, że Pani Kindze uda się wkrótce podjąć pracę i jej oraz Igorka życie ulegnie zmianie.

Solidarni z Ukrainą

Wojna za naszą wschodnią granicą poruszyła nas wszystkich. Wspólnie i indywidualnie, tak jak wszyscy w Polsce, włączyliśmy się w działania na rzecz uchodźców.

1. Zbiórka dla Polskiej Akcji Humanitarnej – SOS Ukraina

Pierwsza zbiórka została zorganizowana w marcu i była naszą pierwszą wspólną reakcją na wiadomość o działaniach wojennych. Podczas tej zbiórki zgromadziliśmy łącznie 21 470 zł (z tej kwoty połowę przekazała Kancelaria JWP)

Drugą zbiórkę funduszy zorganizowaliśmy w czerwcu podczas Gali Jubileuszowej JWP. Zbiórka powiązana była z konkursem, w którym nagrodami ufundowanymi przez Kancelarię JWP były obrazy ukraińskiej artystki Natalii Pastuszenko. Podczas Gali prezentowane były także prace malarki, które można było nabyć, a 20% ze sprzedaży również przekazane zostało na pomoc PAH SOS Ukraina. W ten sposób zgromadziliśmy 7001 złotych ze zbiórki oraz 1638 złotych ze sprzedaży obrazów. Dodatkowo kilku naszych zagranicznych Klientów dokonało wpłat bezpośrednio na konto zagraniczne PAH SOS Ukraina.

W sumie udało nam się przekazać PAH na projekt SOS Ukraina blisko 35 000 zł.

2. Zbiórka dla Dzieci z Domu Dziecka z Ukrainy w Ośrodku Opiekuńczym w Pilaszkowie

Podczas urodzinowego pikniku JWP w Ludowej Altanie w Rozalinie zebraliśmy kilka pudeł materiałów, w tym artykuły do higieny osobistej i środki czystości. Zebrane dary przekazaliśmy do Ośrodka Opiekuńczo–Leczniczego w Pilaszkowie, który przyjął do siebie 50 dzieci z ukraińskiego sierocińca wraz z opiekunami.

3. Zbiórka dla ukraińskich rodzin

Jedna z naszych koleżanek z JWP, przyjęła pod swój dach dwie rodziny z Ukrainy. Dwie szwagierki, Marta i Halina, i siedmioro dzieci w wieku od 2 do 16 lat: 5 chłopców 10-16 lat,  ośmioletnia Liana i dwuletni Jarosław. Przyjechali w dziewięć osób w siedmioosobowym samochodzie, właściwie w tym, co mieli na sobie, bo nie zostało zbyt wiele miejsca na bagaż.  Zebrane pieniądze z tej zbiórki przeznaczone zostały na zakup niezbędnych rzeczy m.in butów, bielizny, kurtek.

Łącznie zebraliśmy: 940 zł

Ponadto część osób z JWP przekazała pomoc rzeczową dla tej rodziny oraz innych rodzin, które znalazły schronienie u koleżanek i kolegów z JWP.

4. Leki dla Służb Ratowniczych we Lwowie

Z inicjatywy Heleny Gajek zorganizowaliśmy zbiórkę leków, środków opatrunkowych oraz żywności dla służb ratunkowych we Lwowie, które pomagają rannym we Wschodniej Ukrainie. Zebraliśmy 4 pudła pełne darów, które przekazaliśmy organizatorom zbiórki, a ci zawieźli je do Lwowa i wręczyli bezpośrednio lekarzom.

Solidarni z uchodźcami

Pod koniec zeszłego roku zorganizowaliśmy także pomoc dla uchodźców na granicy z Białorusią. Zebraliśmy wówczas 1520 zł na rzecz projektu SOS Granica Polskiej Akcji Humanitarnej. Piszemy o tym, ponieważ w roku 2022 skupiliśmy się w większym stopniu na wspieraniu naszych sąsiadów z Ukrainy, podczas gdy na granicy z Białorusią dramat uchodźców wciąż trwa. Nie zapominajmy o tym.

Sadzimy drzewa i budujemy budy

Podczas urodzinowego pikniku JWP, który odbył się 1 kwietnia oprócz dobrej zabawy, pomimo zaskakującej zimowej aury, zrobiliśmy także coś ważnego:

1. Zasadziliśmy mały zagajnik drzew na terenie przylegającym do Ludowej Altany w Rozalinie

2. Wybudowaliśmy 4 budy dla piesków ze schroniska w Korabiewicach

Nasze działania realizowaliśmy ze wspaniałą energią. Było wiele śmiechu, dobrej zabawy i okazji do integracji.

Przedstawiciel schroniska w Korabiewicach uroczyście wręczył nam dyplom uznania, podziękował za świetną pracę i zabrał nasze dzieła. Budy są solidne, ciepłe, przestronne oraz pięknie przystrojone. Mamy nadzieję, że dobrze służą psiakom.

Dziecięca Fantazja

Z Fundacją Dziecięca Fantazja współpracujemy od kilku lat. To organizacja, która niesie radość i uśmiech przewlekle chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Fundacja spełnia indywidualne marzenia, a także organizuje pikniki, wydarzenia artystyczne i zabawy dla swoich podopiecznych, aby dać im chwilę wytchnienia i czas na beztroskę, a tym samym ulżyć w cierpieniu.

W tym roku Kancelaria JWP wsparła 18-ty Wieczór Marzeń z Fantazją w Warszawskim ZOO, który odbył się 28 sierpnia.

W wydarzeniu udział wzięło 350 podopiecznych, do których dołączyły także cierpiące wojenną traumę dzieci z Ukrainy. Wszyscy, wraz z rodzicami, świetnie się bawili, dzieci korzystały z licznych atrakcji i były niezwykle szczęśliwe.

Kolorowy zawrót plecaka

Przed rozpoczęciem roku szkolnego zakupiliśmy i zebraliśmy kilka pudeł przyborów szkolnych dla dzieci z Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście i Ogniska Bielany. Wszystkie materiały dotarły do Ośrodka i zostały przekazane dzieciom lub zostały w Ośrodku, aby dzieci mogły z nich korzystać podczas zajęć tutaj organizowanych.

Koordynatorka akcji Aneta Pakoca, napisała:

„Kochani, w imieniu wszystkich dzieciaków, które pozostają pod opieką Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście dziękuję Wam za okazane serduszko. Wszystkie dostarczone przez Was artykuły szkolne oraz zakupione ze środków wpłaconych podczas zbiórki zawiozłam do Ośrodka w którym obecnie pracuję (po ponad 20 latach zmieniłam Ośrodek z Bielan na Śródmieście). Wszystkie rzeczy zostały starannie posortowane, poukładane w magazynku i są przekazywane przez Asystentów rodziny dzieciakom zgodnie z ich potrzebami.”

Pomoc rzeczowa dla Ośrodka Pomocy

W ciągu całego roku nasza koleżanka Aneta Pakoca systematycznie zbierała także dary dla swoich podopiecznych z Ośrodka Pomocy Społecznej, Ogniska Socjoterapeutycznego dla Dzieci oraz Centrum Pobytowym dla uchodźców z Ukrainy. Zebrała od Was wiele ubrań dla dzieci i dorosłych. Wszystkie trafiły do potrzebujących. To wspaniale, że mamy w zespole osobę, która bezpośrednio pracuje z rodzinami potrzebującymi wsparcia. Dzięki temu naszą pomoc możemy kierować do konkretnych osób i mieć pewność, że otrzymają faktycznie to, co potrzebne.

Taka pomoc ma moc!

Warszawa

JWP Rzecznicy Patentowi
ul. Mińska 75
03-828 Warszawa
Polska
T: 22 436 05 07
E: info@jwp.pl

NIP: 526 011 18 68
REGON: 010532597
KRS: 0000717985

Gdańsk

JWP Rzecznicy Patentowi
Budynek HAXO
ul. Strzelecka 7B
80-803 Gdańsk
Polska
T: 58 511 05 00
E: gdansk@jwp.pl

Kraków

JWP Rzecznicy Patentowi
ul. Kamieńskiego 47
30-644 Kraków
Polska
T: 12 655 55 59
E: krakow@jwp.pl

Wrocław

JWP Rzecznicy Patentowi
WPT Budynek Alfa
ul. Klecińska 123
54-413 Wrocław
Polska
T: 71 342 50 53
E: wroclaw@jwp.pl